reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flextronics Przemysł elektroniczny | 05 sierpnia 2014

Flextronics opracował własną maszynę

Flextronics poinformował o skonstruowaniu przez zespół Advanced Engineering Group (AEG) wysoko zautomatyzowanej maszyny do montażu mechanicznego, nazwanej Universal Box Build (UBB).
System wyposażony jest w najnowsze sensory IoT (Internet of Things), aktuatory i kamery. UBB przeznaczony jest do montażu produktów o znacznych rozmiarach, takich jak serwery, switch’e czy systemy magazynowania danych.

Kluczowym czynnikiem, odróżniającym UBB od innych wysoko zautomatyzowanych systemów jest możliwość przesyłu sygnału video i danych w czasie rzeczywistym, co pozwala obsłudze na kolekcjonowanie i analizę danych na odległość, celem bieżącej poprawy procesów produkcyjnych i planistycznych. Przedstawiciele Flextronics podkreślają, iż zebranie takich danych w procesie montażu ręcznego było niewykonalne.

Pierwszy UBB został zainstalowany w Silicon Valley Customer Innovation Center. Dzięki modułowej budowie i prostej konfiguracji, system UBB jest łatwo skalowalny i może w prosty sposób zostać wdrożony w innych jednostkach koncernu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1