reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robyn-mackenzie-dreamstime.com Rynki | 01 sierpnia 2014

Rekordowy kwartał dla smartfonów

Światowy rynek smartfonów wzrósł o 23,1% r/r w drugim kwartale 2014 roku – wynika ze wstępnej analizy firmy International Data Corporation (IDC).

Tym samym w okresie od kwietnia do czerwca 2014 roku na światowy rynek trafiło 295,3 mln sztuk smartfonów, co stanowi nowy rekord kwartalny – informuje IDC.

Samsung ma jedną czwartą udziałów w rynku, co ponad dwukrotnie przewyższa udział Apple (11,9%). Trzecie i czwarte miejsce należy do chińskich firm: Huawei i Lenovo, a piątą firmą jest koreańskie LG. Największa zmianę w porównaniu do drugiego kwartału 2013 roku zanotował Huawei, który zwiększył dostawy niemal dwukrotnie. W II kwartale 2014 roku wzrósł także udział w rynku chińskich dostawców w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, podczas gdy udział liderów, Samsunga i Apple’a, zmalały.---
Źródło: © IDC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1