reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2009

Alcatel Lucent zbudował sieć WiMAX w Gdańsku

W Gdańsku uruchomiono pierwszą w Polsce sieć WiMAX. Dostawcą rozwiązań technologicznych jest Alcatel Lucent.
W Polsce w najbliższych latach ma powstać około 100 takich sieci, umożliwiających bezprzewodową transmisję danych. Sieć w Gdańsku umożliwia użytkownikom korzystanie z transmisji danych (w tym dostępu do Internetu) o szybkości do 15Mbps w łączu do abonenta oraz do 3Mbps w przypadku wysyłania danych przez użytkownika. W ramach projektu Alcatel-Lucent dostarczył kompaktowe stacje bazowe WiMAX 802.16e, kontrolery stacji bazowych i modemy WiMAX do zastosowania ze standardowymi komputerami przenośnymi.

‘Mobilny WiMAX 802.16e jest kolejnym krokiem w kierunku coraz bardziej zaawansowanych technologii radiowych, pozwalających na szybką i optymalną kosztowo budowę mobilnych sieci szerokopasmowych. Projekt ten pokazuje, jak WiMAX może uzupełnić dotychczas istniejące technologie szerokopasmowe. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania oraz olbrzymie doświadczenie w roli integratora odgrywają kluczową rolę w budowie pierwszej w Polsce pilotażowej sieci WiMAX 802.16e w Gdańsku’ powiedział Andrzej Dulka, Prezes Alcatel-Lucent w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2