reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2009

Flextronics SBS: wyspecjalizowana organizacja wewnątrz globalnej struktury

Część 1 z 4: W 2005 roku, wewnątrz swojej globalnej struktury, Flextronics powołał do życia specjalistyczną organizację SBS, desygnowaną do kompleksowej obsługi niewielkich serii produkcyjnych.
Czym w istocie jest SBS? Flextronics SBS – czyli Flextronics Special Business Solutions – początkowo została powołana w Europie do obsługi lokalnych klientów i ich rynków. Korzystając z doświadczeń korporacji, SBS oferuje też kompleksową obsługę, wliczając w to projektowanie, produkcję czy wysyłkę wyrobów.
Dziś SBS zatrudnia kilka tysięcy osób i posiada sieć swoich zakładów w całej Europie, obejmującą fabryki w Austrii (Althofen), Danii (Skive), Francji (St. Etienne), Niemczech (Paderborn), na Węgrzech (Tab), w Irlandii (Cork), Izraelu (Ofakim, Migdal HaEmek), Norwegii (Oslo), Szwecji (Karlskrona) i na Ukrainie (Beregovo).

SBS swoim działa na kilku różnych rynkach, wliczając w to motoryzację, sprzęt komputerowy, elektronikę konsumencką, infrastrukturę czy segment medyczny. SBS konkuruje bezpośrednio z szeregiem mniejszych firm EMS. Oznacza to, iż portfolio klientów i zleceń jest znacznie bardziej rozdrobnione, aniżeli w przypadku Parków Technologicznych Flextronics, skoncentrowanych na obsłudze długich serii produkcyjnych. Większość klientów SBS osiąga przychody mniejsze niż 10 mln USD, co tworzy idealną bazę klientów dla strategii low volume / high mix, w szczególności w krajach Europy Zachodniej.

evertiq niedawno miał możliwość wizyty w zakładzie w Paderborn (Niemcy). ‘Nasza strategia jest dobrze dopasowana do możliwości stwarzanych przez rynek i umożliwia konkurowanie z lokalnymi rywalami’ powiedział Uwe Schmidt-Streier, zarządzający zakładem w Paderborn. ‘W rezultacie pozyskaliśmy wielu klientów z rozmaitych segmentów rynku. Skupiamy się przede wszystkim na segmentach infrastruktury oraz komputerów przemysłowych, lecz obsługujemy również wielu klientów na rynku elektroniki przemysłowej czy z branży motoryzacyjnej’.

’Naprawdę trudno jest klasyfikować SBS według wielkości klientów czy serii produkcyjnych’ kontynuuje Uwe Schmidt-Streier. ‘Każdy klient ma odrębne wymagania, a dla niektórych z nich 50 sztuk oznacza długą serię produkcyjną’. W rezultacie, niemiecki zakład SBS obsługuje klientów, których roczne obroty kształtują się w przedziale 2-50 mln USD.

Zakład zatrudnia obecnie kilkaset osób (wliczając w to personel tymczasowy) i posiada zdolności produkcyjne na poziomie 165.000 komponentów na godzinę. Wytwarzane jest około 500 produktów dla szeregu lokalnych klientów z terenu Niemiec.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1