reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 października 2008

Sonel odnotował 17% wzrostu sprzedaży w I półroczu 2008

Sonel, producent mierników oraz dostawca usług EMS, ogłosił wyniki za pierwsze półrocze 2008.
Przychody Sonela wzrosły w pierwszym półroczu 2008 o 17%, osiągając poziom 14.2 mln zł. Firma uzyskuje przychody głównie ze sprzedaży własnych produktów – mierników - których udział w sprzedaży wynosi obecnie 78.5%. Coraz ważniejszą rolę odgrywają dla spółki przychody ze sprzedaży usług montażu elektronicznego, których dynamika w I półroczu wyniosła 31%, a ich udział w całości sprzedaży wzrósł z 18.3% do 20.5%. Wartość usług EMS świadczonych przez Sonel ukształtowała się na poziomie 2.9 mln zł.

Szybki wzrost sprzedaży usług EMS to w dużej mierze zasługa niedawnych inwestycji. Firma została przeniesiona do nowego obiektu produkcyjno biurowego, o powierzchni przeszło 6000 m2, położonego w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wraz z nowym budynkiem w II kwartale 2008 roku oddano do użytkowania szereg maszyn i urządzeń technicznych, w tym nową linię montażu powierzchniowego, nowy agregat lutowniczy oraz AOI. Łącznie inwestycje w I półroczu wyniosły 28.7 mln zł, w tym budowa nowej siedziby pochłonęła 21.3 mln zł.

Zmienił się również profil produkcji kontraktowej, wzrósł bowiem udział produktów o znacznym stopniu skomplikowania kosztem produktów mniej złożonych. W efekcie, wzrosła zarówno wielkość sprzedaży usług EMS jak i ilość położonych komponentów, zmniejszyła się natomiast (o około 36%) ilość wyprodukowanych modułów.

W efekcie zmian Sonel odnotował znaczna poprawę wyników finansowych. Zysk operacyjny wzrósł o 20.9%, z poziomu 5.7 mln zł w I półroczu 2007 do 6.9 mln zł obecnie, natomiast zysk netto zwiększył się o 86.4%, z 2.5 mln zł do 4.7 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2