reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2014

Pixel inwestuje w produkcję

Bydgoski producent systemów informacji pasażerskiej rozwija działalność i zwiększa moce produkcyjne – w styczniu w firmie pojawił się automat do montażu SMT Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez Renex.

Decyzję o inwestycji podjęto w grudniu zeszłego roku, więc przejście od planów do realizacji nie zajęło wiele czasu. Ale też Pixel musi szybko reagować na rosnący popyt na swoje produkty - Firma się rozwija, mamy coraz więcej zamówień i dlatego pojawiła się potrzeba powiększenia naszych możliwości produkcyjnych – mówi Sławomir Jankowski, wiceprezes firmy Pixel.

Powody zakupu nowej maszyny były dwa: podniesienie jakości montażu oraz zwiększenie szybkości produkcji. Pixel w zdecydowanej większości produkuje u siebie, szczególnie elementy z głównego asortymentu. - Dotychczas mieliśmy jedną linię montażową, której wydajność była wystarczająca do realizacji prototypów i niewielkich serii . Dla nas była linią główną, ale wraz ze wzrostem sprzedaży przestała wystarczać – wyjaśnia Jankowski. Do przyspieszenia decyzji o zakupie zmotywował firmę zdobyty w zeszłym roku kontrakt modernizacyjny dla kolei. Pixel w ciągu roku ma wyposażyć w tablice elektroniczne 70 składów pociągów.

Na razie w siedzibie firmy stanął nowy automat pick&place Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez firmę Renex, ale Sławomir Jankowski zapowiada rozbudowę linii o dalsze elementy, najprawdopodobniej także firmy Yamaha, takie jak piec, drukarka czy podajniki. Firma z pewnością zamierza też zainwestować w automat AOI, bo kluczowym zadaniem jest podnoszenie jakości montażu.

Produkty Pixela cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Urządzenia są dostarczane zarówno klientom w Polsce, jak i za granicą. Szczególnie łatwo można je zauważyć w komunikacji miejskiej na Litwie.
Sprzedaż Pixela rośnie: przychody w 2013 roku zwiększyły się o jedną czwartą w stosunku do poprzedniego roku. Spółka oferuje przede wszystkim systemy informacji pasażerskiej (zarówno mobilne w pojazdach jak i stacjonarne na przystankach), systemy monitoringu wewnętrznego oraz pobierania opłat (kasowniki i automaty biletowe – stacjonarne i mobilne). Wszystkie te sektory działalności przeżywają w ostatnich latach szybki rozwój, bo stanowią niezbędny element wyposażenia nowoczesnych pojazdów. - Trzy lata temu o monitoringu właściwie tylko słyszeliśmy, a teraz jest to bardzo znacząca część naszej działalności – podsumowuje wiceprezes Pixela.


Automat Yamaha YS12F, © Renex

---
O firmie

Firma Pixel jest jednym z największych dostawców elektronicznych systemów stosowanych w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz na dworcach i przystankach w Polsce. Zakład Elektroniczny Pixel s.c. rozpoczął działalność w 1994 roku, a cztery lata później przekształcił się w spółkę Pixel Serwis Sp. z o.o. Kolejne duże zmiany przyszły w 2006 roku, gdy firma przeprowadziła się do nowej siedziby w Osielsku k. Bydgoszczy i zmieniła nazwę na Pixel Sp. z o.o.

Odbiorcami urządzeń oferowanych przez Pixel Sp. z o.o. są przedsiębiorstwa lokalnej i międzymiastowej komunikacji publicznej, producenci pojazdów komunikacji publicznej: autobusów, pasażerskich składów kolejowych, autobusów szynowych, tramwajów, a także administracje portów lotniczych, dworców autobusowych, jak również odbiorcy indywidualni (fabryki i zakłady produkcyjne, sklepy, firmy reklamowe, restauracje).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1