reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuri-arcurs-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 lutego 2014

Dwa polskie startupy w gronie najciekawszych

Portal Tech.eu opublikował listę 50 najciekawszych europejskich startupów zajmujących się hardwarem. Wśród nich są dwie polskie firmy: Intelclinic i Cloud Your Car.

Rośnie liczba młodych firm zajmujących się hardwarem. Niektórzy wręcz twierdzą, że hardware to nowy software i można się z tym zgadzać lub nie, ale fakt pozostaje faktem: pojawia się coraz więcej ciekawych projektów opartych nie tylko o oprogramowanie, ale też o elektronikę.

W gronie 50 najciekawszych startupów z Polski znalazły się Intelclinic i Cloud Your Car. Założyciele firmy Intelclinic to autorzy wynalazku NeuroOn, dzięki któremu mamy spać krócej i efektywniej. Urządzenie to rodzaj opaski na oczy, która analizuje m.in. fale mózgowe, ruchy gałek ocznych i mięśni twarzy. NeuroOn ma pomagać w szybszym osiągnięciu fazy snu REM, w której nasz mózg się regeneruje i fundować pobudkę, gdy już wyjdziemy z tej fazy. To pozwoli wstać bez problemów unikając uczucia rozbicia i niewyspania, które towarzyszy po wybudzeniu z głębokiego snu. W kampanii na Kickstarterze firma zebrała ponad 438 tys. USD.

Z kolei wrocławska firma Cloud Your Car działa w obszarze Internet of Things. Ich produkt to rodzaj wirtualnego komputera pokładowego samochodu, ale w chmurze. Urządzenie GSM/GPS z sensorami mieści się w gnieździe zapalniczki samochodowej i połączone jest z chmurą oraz interfejsem dla użytkownika w postaci aplikacji na smartphona. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży w cenie 129 USD. W przyszłym tygodniu zapraszamy na rozmowę z prezesem wrocławskiej firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1