reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serghei-starus-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2014

Elzab: zysk netto w górę o 335%

Polski producent kas fiskalnych ma za sobą rekordowy rok i umacnia swoją pozycję na Węgrzech. W 2013 roku sprzedaż spółki wzrosła o prawie 54% i wyniosła ponad 111 mln PLN.

Rosły też zyski: operacyjny do 15,4 mln PLN (+180%), netto do 12,88 mln PLN (+335%). Spółka szacuje, że zwiększyła udziały w krajowym rynku do 22%.

W lutym tego roku Elzab podpisał umowę dystrybucyjną ze swoją spółką zależną Micra-Metripond, której przedmiotem jest produkcja i dostawa przez Elzab dla Micry urządzeń fiskalnych z przeznaczeniem na rynek węgierski. Micra działa na Węgrzech już od kilku lat, a według Krzysztofa Urbanowicza, prezesa Elzabu, do Elzabu może już należeć ponad 15% lokalnego rynku. Tempo rozwoju w kraju nad Dunajem jest imponujące, bo w 2013 roku udział ten wynosił zaledwie 3%. Elzab jednak nie zamierza poprzestać na tym co już ma i celuje przynajmniej w 20%. Wykorzystuje przy tym szansę, jaka pojawiła się po wprowadzeniu na Węgrzech przepisów dotyczących nowych warunków technicznych urządzeń fiskalnych, gdy nastąpiła konieczność wymiany urządzeń przez wszystkich użytkowników. – Nasze produkty, mimo że należą do najdroższych na rynku, zostały przyjęte bardzo dobrze. Wygrywamy jakością i pełną dostępnością wszystkich modeli – mówi w „Parkiecie” Urbanowicz.

Prognozy na 2014 rok są równie optymistyczne, na co ogromny wpływ ma właśnie świetna sprzedaż na Węgrzech. – Widzimy potencjał, że ten rok może być nawet lepszy od rekordowego poprzedniego – zapowiada prezes. Elzab nie wyklucza też wejścia na inne rynki europejskie.

---
Źródło: GG Parkiet, raport spółki Elzab

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1