reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2014

Zwarpol dostarczy układy probiercze dla Intereng Kabelmesstechnik

Przedmiotem umowy jest dostawa układów typu UP2-75 na potrzeby wyposażenia samochodów pomiarowych umożliwiających kompleksową diagnostykę kabli. W skład układów wchodzą transformatory probiercze oraz walizki sterownicze.

O współpracy z niemiecką spółką opowiada Jan Tomaszewski, kierownik produkcji w Zwarpolu - Z firmą Intereng pozostajemy w kontakcie od dłuższego czasu, przede wszystkim w celu dystrybucji naszych produktów na teren Wspólnoty Niepodległych Państw - głównie Rosji. Rynki wschodnie są w mniejszym stopniu nasycone pod względem zapotrzebowania na aparaturę probierczą. Jednak dopiero w ostatnim czasie nasze rozmowy zaowocowały złożeniem zamówienia na trzy układy probiercze o mocy 2 kVA i napięciu 75 kV. Firma Intereng zamierza wyposażyć swoje samochody pomiarowe m. in. w te układy. Gotowe samochody będą sprzedawane właśnie do Rosji - dodaje nasz rozmówca.

Pierwszy układ został dostarczony do Niemiec na początku grudnia ubiegłego roku w celach testowych. Zgodnie z wcześniejszą umową, ponieważ próby zostały zakończone sukcesem, zamówione zostały dodatkowo dwa kolejne układy. - Termin realizacji to połowa marca, choć prawdopodobnie uda nam się zamknąć temat szybciej. Jesteśmy jednak przekonani, że to dopiero wstęp do współpracy z Intereng, prowadzimy już wstępne rozmowy na temat kolejnego układu o wyższym napięciu. Mamy również nadzieję, że firma Intereng będzie naszym partnerem również w dystrybucji większych układów np. do badania sprzętu elektroizolacyjnego – podkreśla Jan Tomaszewski.

Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol powstała w 2002 roku, jest blisko związana z tradycją Fabryki Kazimierza Szpotańskiego, a następnie ZWAR. Firma została założona przez byłych konstruktorów ZWARu, kilka lat po przejęciu zakładu przez ABB. - Obecnie główną działalnością firmy jest produkcja aparatury probierczej wysokiego napięcia – mówi Jan Tomaszewski. –Remontujemy również urządzenia produkcji ZWAR, w tym przekładniki generatorowe typu JSGO, kompleksowo zmodernizowane w ramach dużego kontraktu z Elektrownią Kozienice. W zeszłym roku zaczęliśmy też remontować przekładniki 110 kV i 220 kV produkcji ZWAR. W ostatnim czasie wykonaliśmy również układy probiercze ukierunkowane na badania przekładników SN dla ABB.

W ofercie Zwarpolu znajduje się też aparatura laboratoryjna wysokiego napięcia, stanowiska probiercze sprzętu ochrony osobistej, sprzętu elektroizolacyjnego oraz specjalne przekładniki prądowe i napięciowe, w tym również przekładniki wysokiego napięcia w SF6 do rozdzielnic GIS.

Foto: © Zwarpol

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1