reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz-schloegl-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2014

Foxytech – nowa spółka Sonela

Sonel i chińska firma Holley Metering 7 lutego zawiązały spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której działalność będzie polegała na produkcji liczników inteligentnych.

Siedziba Foxytech znajduje się w Świdnicy, kapitał zakładowy spółki wynosi 2 mln PLN i dzieli się na 40 tys. udziałów po 50 PLN. W wyniku zawartej umowy SONEL S.A. będzie posiadała 80% udziałów, a Holley Metering Ltd. 20% udziałów w kapitale zakładowym zawiązanej spółki.

Rozpoczęcie produkcji zapowiadane było na połowę bieżącego roku, a prezes Sonela Krzysztof Wieczorkowski szacował docelowy potencjał produkcyjny 20 tys. do 60 tys. liczników miesięcznie.

– W tym roku nie zakładamy żadnych efektów z tytułu wejścia Sonela na rynek inteligentnych liczników. Nakłady są niskie, sięgające na razie około 1,5 mln PLN, natomiast efekty to potencjalnie ponad 70 mln PLN sprzedaży i blisko 4 mln PLN zysku netto w perspektywie do 2015 roku – szacuje w „Parkiecie” Krystian Brymora z DM BDM na podstawie deklarowanej przez spółkę wielkości produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1