reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2009

10 najmniej ryzykownych lokalizacji dla produkcji outsourcingowej

Kraków i Warszawa bardzo blisko podium: czwarte miejsce w świecie, drugie w kategorii miast europejskich.
10 najbezpieczniejszych miejsc dla produkcji outsourcingowej

10: Kair (Egipt): wyróżniony za stabilną walutę oraz brak konfliktów regionalnych. Jednakże Egipt powinien poprawić kwestie związane z korupcją, zorganizowaną przestępczością oraz czynnikami geopolitycznymi.

09: Pekin (Chiny): Plusy to niski poziom zagrożeń klimatycznych i przestępczości, a także wysoki wskaźnik liczby policjantów w stosunku do liczby ludności. Niemniej jednak poprawy wymagają kwestie związane z ochroną środowiska i systemem prawnym.

08: Monterrey (Meksyk): wysokie noty za brak konfliktów regionalnych, negatywnych czynników geopolitycznych i stabilną walutę. Minusy to konieczność poprawy kwestii związanych z korupcją i zorganizowaną przestępczością.

07: Budapeszt (Węgry): doceniony za brak zagrożeń klimatycznych, lokalnych konfliktów, bezpieczeństwo sieci przesyłu danych, odpowiednią infrastrukturę, w tym również telekomunikacyjną. Węgry zdaniem autorów raportu powinny jeszcze popracować nad przestępczością, liczbą policjantów w stosunku liczby mieszkańców, korupcją i zorganizowaną przestępczością.

06: Praga/Brno (Czechy): docenione za stabilność waluty, brak zagrożeń klimatycznych czy konfliktów lokalnych. Braki to wysoki stopień przestępczości, niski współczynnik liczby policjantów do liczby ludności i niedojrzałość systemu prawnego.

05: Toronto/Montreal (Kanada): wyróżnione za dojrzałość systemu prawnego, czynniki geopolityczne oraz bezpieczeństwo infrastruktury. Minusy to stopień przestępczości i liczba policjantów.

04: Kraków/Warszawa (Polska): doceniono uregulowanie kwestii związanych z ochroną środowiska, bezpieczeństwo infrastruktury, w tym sieci przesyłu danych i telekomunikacyjnej. Polska powinna jednak popracować nad korupcją i niedojrzałością systemu prawnego.

03: Santiago (Chile): najwyższe noty za czynniki geopolityczne, brak konfliktów regionalnych i dojrzałość systemu prawnego. Jednakże do poprawki pozostają poziom przestępczości, liczba policjantów i kwestie związane z ochroną środowiska.

02: Dublin (Irlandia): plusy to dojrzałość systemu prawnego, brak korupcji czy zagrożeń geopolitycznych. Jakkolwiek istnieje zagrożenie terroryzmem i wysoką przestępczością, niekorzystnie oceniono także liczbę policjantów.

01: Singapur (Singapur): we wszystkich kategoriach Singapur zdobył najwyższe noty.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2