reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shawn-hempel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 stycznia 2014

Samsung i LG stawiają na produkcję własnych komponentów

Około 70% komponentów używanych w smartfonach Samsunga pochodzi z własnych zakładów produkcyjnych koreańskiego koncernu. Dla LG Electronics udział ten wynosi 50% - wynika z analizy Digitimes Research.

Obydwie firmy chcą inwestować w rozwój produkcji własnych komponentów przeznaczonych do smartfonów, przy czym szczególną uwagę zwracają na wyświetlacze. Samsung używa paneli produkowanych przez Samsung Display, a LG Electronics – LG Display. Obydwie firmy stawiają na rozwój produkcji tych elementów, przy czym LG coraz mocniej polega na LG Innotek.

Co więcej, zarówno Samsung jak i LG, inwestują w rozwój technologii OLED oraz we własne fabryki, by zwiększyć produkcję takich komponentów jak płytki PCB, wielowarstwowe kondensatory ceramiczne, półprzewodniki, MEMSy i inne – ocenia Digitimes Research.

Takie działania sprawiają, że obydwie spółki będą w czołówce firm produkujących smartfony z wyświetlaczami OLED, w szczególności jeśli chodzi o zakrzywione lub elastyczne ekrany.

---
Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2