reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bahar-bostanci-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 stycznia 2014

Debiut Medicalgorithmics na GPW zaplanowany na 3 lutego

Producent systemu PocketECG już za kilka dni przeniesie notowania z NewConnect na główny rynek GPW. Prognozy wyników za 2013 rok są rekordowe.

Według opinii analityków Domu Maklerskiego Trigon rok 2013 przyniesie spółce rekordowe wyniki. - Uwzględniając prognozę na czwarty kwartał implikowane przychody powinny wynieść15,3 mln PLN (nieznacznie więcej niż prognozowane przez nas wcześniej 15,1 mln PLN), natomiast EBIT i zysk netto powinny wynieść odpowiednio 10,4 mln PLN (w porównaniu do prognozowanych przez nas wcześniej 10,2 mln PLN) oraz 11 mln PLN – czytamy w raporcie DM Trigon.

Na wyniki w bieżącym roku największy wpływ będzie miało uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego. Spółka poszukuje aktualnie nowej fabryki w celu zwiększenia mocy produkcyjnych – zarząd spodziewa się, że zamówienia w kolejnych kwartałach mogą być kilkukrotnie większe niż dotychczas. Produkcja w nowym miejscu może rozpocząć się w marcu-kwietniu.

Medicalgorithmics S.A. jest polską firmą wysokich technologii powstałą w 2005 roku. Została założona przez dwóch naukowców-przedsiębiorców. Na bazie swojego pierwszego produktu spółka we współpracy z klinikami i ośrodkami nadzoru kardiologicznego (centrami monitorowania) zapewnia usługę zdalnej diagnostyki kardiologicznej. Medicalgorithmics jest notowana na NewConnect od listopada 2011 roku.

Sztandarowym produktem spółki jest systemu do diagnostyki arytmii PocketECG. Z kolei najważniejszym rynkiem jest rynek w USA, na którym sprzedaż stanowi około 90% łącznych przychodów. Medicalgorithmics planuje jednak ekspansję geograficzną. Jesienią zeszłego roku spółka podpisała pięcioletnią umowę na dostawę swoich usług w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii i planuje kontrakty w jednym lub dwóch kolejnych państwach jeszcze w tym roku. Najbardziej zaawansowana sytuacja w zakresie potencjalnych umów jest w Australii i Brazylii.

Przychody i zysk spółki systematycznie rosną, co obrazuje poniższa grafika.


© Medicalgorithmics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1