reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic-_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2014

Będą większe iPhone’y

Jeszcze w tym roku na rynku mają się pojawić dwa modele smartfonów Apple'a z większymi ekranami – informuje „The Wall Street Journal”.

Co prawda informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, ale według informatorów WSJ, firma Apple postanowiła pójść w ślady m.in. Samsunga, którego smartfony z dużymi wyświetlaczami cieszą się sporą popularnością. Szczególnie upodobali je sobie konsumenci z Chin, a ten rynek jest niezwykle istotny dla dalszego rozwoju Apple’a. - Apple niewątpliwie potrzebuje smartfona z większym wyświetlaczem, zwłaszcza na potrzeby rynków wschodzących – komentuje Jessica Kwee, analityk firmy Canalys. Canalys ocenia, że niemal jedna czwarta smartfonów, sprzedanych na świecie w trzecim kwartale ubiegłego roku, miała ekran 5-calowy lub większy.

Największy jak dotąd iPhone 5 ma wyświetlacz 4-calowy, a nowe modele mają mieć ekrany o rozmiarze ponad 4,5 oraz ponad 5 cali. Premiery tych urządzeń możemy się spodziewać w drugiej połowie tego roku. Oba urządzenia mają być zamknięte w metalowej obudowie – Apple porzuca więc plastik znany z modelu iPhone’a 5C.

Przy okazji warto wspomnieć, że plotka nie jest nowa. Doniesienia o większych iPhone’ach pojawiają się od jakiegoś czasu - jeszcze latem zeszłego roku czytaliśmy o testach smartfonów o ekranach 4,7 i 5,7 cala. Być może jednak tym razem Apple faktycznie zdecyduje się na wprowadzenie takich urządzeń na rynek.

---
Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1