reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 maja 2009

Upadł Pronox Technology z Katowic

27 maja 2009 Zarząd Pronox Technology, sprzedającego swoje wyroby pod markami Easy Touch, ProComp, MyColor, złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.
Komunikat spółki w tej sprawie brzmi: ‘Zarząd Pronox Technology S.A. […] informuje, iż w dniu 27 maja 2009 roku Spółka złożyła w Sądzie Rejonowym w Katowicach, Wydział X Gospodarczy – dla spraw upadłościowych i naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości Pronox Technology S.A. z możliwością zawarcia układu. Zarząd podjął powyższą decyzję w związku z pogarszającą się sytuacją Spółki. Na dzień złożenia niniejszego wniosku Spółka nie reguluje swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Suma niewykonanych terminowo zobowiązań pieniężnych przekracza 10% wartości bilansowej majątku Pronox Technology S.A.’

W 1Q.2009 grupa Pronox miała 12.43 mln zł straty netto w porównaniu do 0.3 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł w 1.05 mln zł w porównaniu do 0.19 mln zł przed rokiem, a przychody 115.8 mln zł w porównaniu do 151.77 mln zł. Spółka popadła w kłopoty między innymi z powodu nietrafionych inwestycji w opcje walutowe, a Zarząd wskazywał na możliwość zaistnienia przesłanek do upadłości firmy po ogłoszeniu wyników 1Q.2009.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2