reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Apator Przemysł elektroniczny | 28 maja 2009

Apator walczy o kontrakt warty 12 mld USD

Apator weźmie udział w przetargu na 50 mln sztuk liczników przedpłatowych w Indonezji. Wartość kontraktu to około 12 mld USD. Akcje Apator SA zyskują dziś 30%.
Parkiet podaje informację, iż przetarg dotyczy wymiany wszystkich liczników w Indonezji z tradycyjnych na przedpłatowe. Aby wziąć udział w przetargu, Apator powołał nawet specjalną spółkę w Indonezji i liczy na zgarnięcie około 20% wartości przetargu. ‘To gigantyczna operacja nie mająca odpowiednika nigdzie na świecie. Oprócz nas w przetargu startuje kilka firm. Dla każdej jednak wystarczy pracy’ powiedział na łamach Parkietu Janusz Niedźwiecki, prezes Apator. ‘Gra idzie o ogromną stawkę, nieporównywalną z przedsięwzięciami, w których do tej pory braliśmy udział. Zlecenie będzie realizowane latami, i bardzo dobrze, bo nikt nie będzie zdolny wyprodukować takiej ilości liczników. Ofertę składamy w lipcu. sądzę, że komisja przetargowa dość szybko podejmie decyzję.’

Ewentualna wygrana w przetargu nie jest ujęta w przedstawianej prognozie wyników finansowych – 40 mln zł zysku netto oraz 380 mln zł przychodu. Spółka może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży w krajach afrykańskich, przygotowuje też spory kontrakt na dostawę gazomierzy w Egipcie. Prezes Niedźwiecki dodaje również w wywiadzie dla Parkietu: ‘Nie narzekam na eksport do Unii Europejskiej. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, której eksport do krajów UE w I kwartale zwiększył się i nominalnie, i ilościowo’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2