reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2009

IBM Research planuje centrum R&D we Wrocławiu

Gazeta Wyborcza poinformowała, iż IBM Research, ramię koncernu odpowiedzialne za obszar R&D, planuje powołanie centrum badawczego we Wrocławiu. Według nieoficjalnych wiadomości, pozyskanych przez GW, umowa w tej sprawie ma zostać podpisana dziś w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
We Wrocławiu ośrodek IBM Research miałby powstać na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, sfinansowanego przez UE kosztem 200 mln euro. Umowa pomiędzy EIT+ oraz IBM Research miałaby zostać podpisana na 5 lat. Byłoby to dziewiąte centrum R&D koncernu IBM na świecie.

Jak informuje GW: ‘Współpraca między spółką EIT+ a koncernem IBM ma obejmować projekty z obszaru nano- i biotechnologii oraz zastosowania inteligentnych technologii. […] Pomysły wrocławskich naukowców mają być patentowane i następnie komercjalizowane. […]Na początku na Praczach pod szyldem IBM mają być prowadzone badania m.in. z zakresu zarządzania zasobami wody, zmniejszenia zużycia energii w procesach technologicznych i sterowania systemami transportu.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1