reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 maja 2009

Mydata warta 304 mln SEK

Micronic podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia MYDATA 21 kwietnia 2009. Według postanowień umowy, Micronic przejął akcje MYDATA od firmy Skanditek Industriförvaltning oraz innych, mniejszościowych akcjonariuszy MYDATA.
Najważniejsze parametry transakcji:
• Micronic opłacił nabycie akcji MYDATA w formie wydania akcji własnych.
• W efekcie zawartej transakcji, Skanditek został największym akcjonariuszem Micronic, posiadającym około 38% kapitału i głosów.
• Ważność transakcji jest obwarowana wyrażeniem zgody przez NWZA firmy Micronic (zaplanowane na 2 lipiec 2009), zatwierdzającej nową emisję akcji w ilości 26.1 mln sztuk.

Transakcja zostanie opłacona w drodze emisji i wydania nowych akcji Micronic. Bazując na kursie zamknięcia akcji Micronic na NASDAQ OMX Stockholm z 18 maja 2009, kapitalizacja rynkowa Micronic wynosi 456 mln SEK, a co za tym idzie, wartość 100% akcji Mydata można określić na 304 mln SEK (1SEK=około 40 groszy).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2