reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 maja 2009

Sonel kontynuuje program redukcji kosztów

Sonel zamierza dalej obniżać koszty działalności, a skala ich redukcji ma odpowiadać spadkowi sprzedaży. Firma widzi też pierwsze oznaki ożywienia na rynku wschodnim.
’Zamierzamy dalej redukować koszty, aby spadły one o tyle, o ile spadła sprzedaż. Do tej pory obniżyliśmy je o 10%, a planujemy dojść do 16%’ powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Krzysztof Wieczorkowski, Prezes Sonel SA. Redukcja kosztów polega na zmniejszaniu zatrudnienia, redukcji kosztów płacy i kosztów stałych.

W pierwszym kwartale Sonel odnotował przychody na poziomie 5.6 mln zł, a strata netto wyniosła 0.66 mln zł. Na drugi kwartał roku oraz okres całego roku 2009 firma przewiduje dodatnie wyniki finansowe. ’Mieliśmy bardzo trudny kwartał, nasza sprzedaż spadła o 16%. Było to spowodowane spadkiem eksportu na Wschód, z kolei na rynku krajowym zanotowaliśmy wzrost sprzedaży’. Prezes Wieczorkowski dodał również, iż wyniki sprzedaży z kwietnia i maja wskazują na wzrost sprzedaży na rynkach wschodnich.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy spółka może uzyskać dofinansowanie dla programu badawczego ze środków Unii Europejskiej. ‘Chcemy uzyskać dofinansowanie z Unii w wysokości 6 mln zł do prac badawczo-rozwojowych, które planujemy. Cały projekt warty jest 16 mln zł i ma trwać trzy lata. Pozwoli nam stworzyć nową ofertę produktową’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1