reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 maja 2009

Czy sektor EMS/ODM czeka ożywienie?

Pomimo optymistycznych wypowiedzi ze strony dostawców Electronics Manufacturing Services (EMS) oraz firm Original Design Manufacturers (ODMs), w ocenie firmy iSuppli światowy rynek produkcji kontraktowej nie powinien spodziewać się wyraźnego ożywienia w najbliższym czasie.
‘Niedawne pozytywne komentarze ze strony firm z branży produkcji kontraktowej spowodowały, iż ceny akcji największych ich przedstawicieli - Foxconn, Flextronics, Jabil czy Sanmina – poszybowały o 36% do nawet 180% w górę na przestrzeni ostatnich 60 miesięcy’ powiedział Adam Pick z iSuppli. ‘Przykładowo, Prezes Sanmina-SCI Jure Sola, niedawno stwierdził: ‘Jesteśmy umiarkowanymi optymistami, może najgorsze jest już za nami’.

’Jednakże, mimo iż zaobserwowano kilka umiarkowanie optymistycznych sygnałów, iSuppli wierzy, że nie jest rozsądne ogłaszanie faktu odbicia się od dna w przemyśle produkcji kontraktowej. Ostatnie badania iSuppli wskazują, że kilka fundamentalnych przesłanek – włączając z to poziom popytu zgłaszany przez OEM, nadwyżkowe moce produkcyjne, erozja marż czy zagrożenia płynności - może hamować szybkie polepszenie w przypadku większości firm EMS/ODM.’

Jednak, rzeczywiście istnieją pewne oznaki ożywienia. Przychody 10 największych dostawców EMS spadły o 16% w 1Q2009 w porównaniu do 1Q2008. Stanowi to pewną poprawę wobec 18% spadku w 4Q2008 w stosunku do 4Q2007.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2