reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 maja 2009

Sumitomo zamyka zakład w Rawiczu i zwalnia 900 osób

Dzisiejszy Puls Biznesu poinformował, iż Sumitomo Electric Wiring Systems Polska (SEWSP) zamyka zakład w Rawiczu i przenosi produkcję do tańszej Rumunii.
Sumitomo Electric Wiring Systems Polska (SEWSP) produkuje wiązki dla przemysłu samochodowego, a głównym odbiorcą polskich zakładów jest koncern Toyota. Firma w zakładach w Rawiczu i Lesznie zatrudnia 900 osób. Puls Biznesu informuje: ‘tydzień temu pracownicy zakładu w Rawiczu dowiedzieli się, że zostanie on zamknięty najpóźniej do końca października. Dziś w fabryce zatrudnionych jest 1.200 osób. 300 pracowników ma znaleźć zatrudnienie w leszczyńskim oddziale fabryki, gdzie dziś pracuje 1.000 osób.’

Anonimowe źródło cytowane w PB twierdzi, iż Sumitomo chce sprzedać zakład w Rawiczu za 60 mln zł. W związku z kryzysem branży motoryzacyjnej, pod koniec 2008 SEWSP zwolniła już 386 pracowników z Leszna i Rawicza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2