reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex Przemysł elektroniczny | 30 września 2013

Inwestycje BIT Serwis

Olsztyński BitSerwis zakupił od firmy RENEX zaawansowany system naprawczy SUMMIT 750 VJ Electronix do montażu i demontażu komponentów BGA.

Jak informuje Arkadiusz Zamarja, właściciel firmy BIT Serwis, celem inwestycji było podniesienie jakości montażu elementów BGA na płytach laptopowych i ogólnie jakości napraw laptopów. Dlatego spółka dokonała też kilka pomniejszych zakupów, takich jak stoły serwisowe ESD firmy Sovella, piec do wygrzewania komponentów i szafę osuszającą. W serwisie powstanie również strefa EPA. - Najważniejszym nabytkiem jest oczywiście stacja Summit i strefa EPA, w której będą dokonywane naprawy laptopów i innych komputerów – mówi Arkadiusz Zamarja. Wszystkie inwestycje realizowane są dzięki doradztwu firmy RENEX.

Firma BIT Serwis istnieje od 1989 roku i specjalizuje się w profesjonalnym serwisie wszystkich modeli laptopów. Zatrudnieni w spółce elektronicy i technicy podejmują się także nietypowych napraw i, jak podkreśla szef firmy, dewizą firmy jest jakość. - Chcemy stworzyć najlepszy serwis laptopów w województwie – mówi Arkadiusz Zamarja, który dzięki inwestycji w nowy sprzęt chce wyprzedzić inne firmy z branży pod względem technologicznym. BIT Serwis poszerzy też swoją ofertę poprzez możliwość świadczenia usług profesjonalnego montażu i demontażu układów BGA. - Dzięki maszynie będzie możliwość dokonywania napraw komponentów
(reballing – kulkowanie), a nie tylko ich wymiany. SUMMIT umożliwia zdejmowanie komponentów z zachowaniem norm i profili zalecanych przez producentów układów i nie przegrzewa chipsetu w trakcie procesu, co umożliwia jego ponowne wykorzystanie
– opowiada nasz rozmówca.

Poprawa konkurencyjności poprzez inwestycje w sprzęt to cele natychmiastowe, ale szef olsztyńskiej spółki nie wyklucza także innych, dalszych korzyści; na przykład w postaci szkoleń dla młodych elektroników.

System naprawczy VJ Electronix Summit 750, służący do montażu i demontażu układów lutowanych powierzchniowo, umożliwia precyzyjne pozycjonowanie układu z dokładnością do 50um, tworzenie automatycznych profili lutowniczych, równomierny rozkład temperatury, jednoczesną obserwację układu z góry i z dołu oraz chłodzenie rdzenia układu BGA podczas procesu lutowania.

Zdjęcie: © Renex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1