reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zakład BSH w Łodzi Przemysł elektroniczny | 12 maja 2009

Najwięksi producenci AGD w Polsce

Trudno sobie obecnie wyobrazić produkt tzw. dużego AGD, który nie zawierałby elektroniki, tak więc branża AGD w świecie jest ważnym zleceniodawcą dla dostawców usług montażu elektronicznego, producentów PCB czy dostawców komponentów. Niniejszy artykuł przedstawia przychody, osiągane przez kluczowych przedstawicieli sektora AGD w Polsce.
Przychody ze sprzedaży największych producentów AGD w Polsce wg Listy 500 dziennika Rzeczpospolita za rok 2008.Największe przychody w Polsce osiąga grupa Bosch Siemens, której obroty w roku 2008 wyniosły prawie 2.7 mld zł. Jednak wielkość produkcji koncernu w Polsce jest stosunkowo ograniczona; zatrudnienie w Polsce wyniosło 1.372 osoby w trzech łódzkich zakładach. Niewiele mniejszymi przychodami może poszczycić się Electrolux – 2.5 mld zł – który zainwestował w ostatnich latach w cztery zakłady produkcyjne na terenie Polski i zatrudnia obecnie 3.429 osób. Pierwszą trójkę zamyka włoski Indesit, legitymujący się przychodami na poziomie 2.1 mln zł oraz dwoma fabrykami w Łodzi i Radomsku (zatrudnienie 3.883 osób). W ostatnich tygodniach zapowiedziano znaczne zwiększenie produkcji zakładu w Radomsku kosztem włoskiego None.

W tabeli podaliśmy również wyniki Whirlpool Polar z Wrocławia, który nie znalazł się na tegorocznej Liście 500. W roku 2007 firma osiągnęła przychody na poziomie 558 mln zł i z pewnością pozostaje bardzo interesującym partnerem dla branży elektronicznej.

Polskie zakłady producentów AGD

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1