reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 maja 2009

Komax rozszerza program redukcji czasu pracy

Komax Group spodziewa się znacznego spadku przychodów oraz nowych zleceń w pierwszej połowie 2009 roku, a w efekcie osiągnięcia negatywnego wyniku EBIT. W odpowiedzi na te zjawiska, Komax będzie kontynuował, a nawet rozszerzał wprowadzone programy oszczędności kosztów.
Ze względu na trwający kryzys ekonomiczno-finansowy, Komax Group spodziewa się znacznego spadku sprzedaży i nowych zamówień w pierwszej połowie roku 2009, a w efekcie osiągnięcia negatywnego wyniku operacyjnego (EBIT). Wprowadzone niedawno działania doprowadzą do poprawy sytuacji w drugiej połowie roku. Firma podkreśla, iż jej aktywa w dalszym ciągu finansowane są w 70% kapitałem własnym.

Straty dotyczą przede wszystkim działu produkcji wiązek, głównie ze względu na drastyczny spadek zamówień ze strony przemysłu samochodowego. W efekcie, firma wprowadzi skrócony czas pracy w różnych departamentach tej dywizji biznesowej. W przypadku dywizji ogniw fotowoltaicznych, finansowanie nowych projektów stało się obecnie trudne. W efekcie w zakładzie Rotkreuz również wprowadzono skrócony czas pracy. Jedynie segment technologii medycznych nie napotyka na znaczące problemy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2