reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2009

PKC zwalnia w Polsce

Jak poinformował wnp.pl, powołując się na tygodnik Solidarność, pod koniec ubiegłego tygodnia związki zawodowe zostały poinformowane o kolejnej turze zwolnień w PKC Group Poland, firmie powstałej z przejętej przez Finów części starachowickiego zakładu MAN.
MAN produkuje wiązki elektryczne dla niemieckiego koncernu, ale w związku z dramatycznym spadkiem produkcji ma poważne problemy z zapewnieniem pracy dla załogi. Jak stwierdził dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz na chwilę obecną zatrudnienie jest za duże o 85 osób. Firma zwolni 29 pracowników, aby nie wejść w grupowe zwolnienia, co zobowiązywałoby ją do prowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi i powiadomieniem o tym fakcie Powiatowego Urzędu Pracy. Wymówienia zostały już przekazane pracownikom.

Od czasu, gdy PKC Group przejął wydział produkcji wiązek elektrycznych (1 stycznia 2009) zatrudnienie zmniejszyło się o ponad 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1