reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2009

Plany LG Mława na rok 2009

W roku 2008 zakład LG Electronics w Mławie wyprodukował 4.3 mln sztuk odbiorników TV. W roku 2009 wyznaczono cel produkcyjny na 4.5 mln sztuk, lecz produkcja może wzrosnąć nawet do 6.0 mln sztuk. Ponadto, na rok bieżący zaplanowano wiele istotnych zmian w sposobie funkcjonowania zakładu.
W marcu 2009 zakład w Mławie obchodził 10-lecie działalności. W tym okresie zakład zwiększał stopniowo produkcję z 270 tysięcy sztuk TV w roku 1999 do 4.304 tys sztuk w roku 2008. Wartość sprzedaży w roku 2008 osiągnęła poziom 1.731 tys USD.

Poza znacznym zwiększeniem produkcji, w roku 2009 w LG Electronics Mława wprowadzane będą również cztery ważne zmiany w sposobie funkcjonowania zakładu:
• Maksymalizacja przepływu gotówkowego, realizowana poprzez wdrożenie poziomowanego systemu ssącego w procesie produkcji oraz skrócenie czasu od dostawy komponentów do dostawy produktu, a w efekcie zmniejszenie zapasów.
• Konkurencyjność kosztowa we wszystkich obszarach, którą firma planuje uzyskać w drodze zmniejszenia kosztów stałych, wzrostu wydajności pracy oraz zachowania konkurencyjności kosztowej dostawców.
• Innowacje w zarządzaniu łańcuchem dostaw, realizowane poprzez wzrost udziału dostaw just-in-time oraz zwiększenie udziału lokalnych dostawców (zwłaszcza płyt głównych i obudów).
• Poprawa zdolności organizacyjnych, oznaczająca między innymi zastępowanie koreańskiej kadry managerskiej pracownikami polskimi.

W rozmowie z evertiq, Daniel Kortlan, Dyrektor ds. Korporacyjnych stwierdził, iż w ostatnim okresie zakład uzyskał większą swobodę w doborze dostawców. Jest to między innymi wyrazem opisanych wyżej celów strategicznych, takich jak usprawnienie dostaw i zwiększenie roli dostawców krajowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2