reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 maja 2009

Haerter zakupił trzy maszyny Asymteka.

Haerter z Legnicy zdecydował się na zakup trzech maszyn Asymtek Axiom X1020, dedykowanych do produkcji nowego wyrobu Nokia, wymagającego precyzyjnego i szybkiego dozowania farby.
Firma Haerter, w tym również polski zakład w Legnicy, specjalizuje się w precyzyjnym tłoczeniu metali. Obecna jest w na wielu rynkach, w elektronice istnieje z takimi produktami jak obudowy, osłony EMC, styki, elementy przełączników i złącz.

Nowy produkt dla firmy Nokia to część obudowy telefonu komórkowego z logo operatora telekomunikacyjnego. Ze względu na specyfikę aplikacji wymagane jest precyzyjne dozowanie dwukomponentowej farby z dużą wydajnością. Jest to trudny materiał i po długich testach zdecydowano się zakupić trzy maszyny Asymtek z aplikatorami DJ-9000 do jettingu, czyli strzelania małymi kroplami materiału z niewielkiej odległości, co stanowi szybki, precyzyjny i bezkontaktowy sposób dozowania.

Maszyny Asymteka z serii Axiom to platformy do dispensingu umożliwiające pracę z całą gamą aplikatorów, od najprostszych z dozowaniem za pomocą precyzyjnych igieł, poprzez zawory ślimakowe, objętościowe, do najbardziej zaawansowanych zaworów do jettingu. Rozwiązania firmy Asymtek znalazły uznanie klientów w postaci ponad tysiąca pracujących maszyn w Europie. Cenione są głównie za wydajność, precyzję, powtarzalność, łatwość obsługi oraz niski koszt posiadania.

Asymtek jest amerykańską firmą z 25-letnim doświadczeniem, mającą swoją europejską siedzibę i laboratorium w Maastrich w Holandii. Specjalizuje się w dozowaniu płynów w rożnych gałęziach przemysłu, głównie w produkcji elektroniki. Największe rynki dla Asymteka to maszyny do precyzyjnego dispensingu oraz conformal coating’u.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1