reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sergey pesterev dreamstime.com Nauka | 02 maja 2013

Sukces studentów z Politechniki Warszawskiej

Dzięki zaawansowanej elektronice, studenci z PW zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie w konkursie Aero Design 2013.
Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE podbiło zawody Aero Design 2013 w Californii. Jako pierwsza drużyna w historii zawodów zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie. Studenci zdobyli także sześć nagród dodatkowych, co dało im łącznie 9 miejsc na podium.

Zawody Aero Design odbyły się w dniach 12-14 kwietnia br. w Van Nuys, w Californii. Brały w nich udział jeszcze dwie drużyny z Polski: z Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Dużym sukcesem jest także fakt, że dzięki zaawansowanej elektronice wykonanej w całości przez studentów, udało się im – jako jedynym – zrzucić ładunek w wyznaczonej strefie. Wyczyn ten zwrócił uwagę nie tylko sędziów, ale i innych drużyn, ponieważ nie udało się tego dokonać nikomu wcześniej.

Studenci z SMKN SAE startują w konkursie Aero Design od 1991 roku. Okres ten zaowocował wieloma osiągnięciami. „Nasze sukcesy nie byłby możliwe, gdyby nie ogromna ilość pracy, doświadczenia i determinacji studentów, którzy poświęcają cały swój wolny czas i energię, aby mogły powstać nasze samoloty.” – mówi Dariusz Chrzanowski, prezes SMKN SAE.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1