© sergey pesterev dreamstime.com
Nauka i technologie |

Sukces studentów z Politechniki Warszawskiej

Dzięki zaawansowanej elektronice, studenci z PW zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie w konkursie Aero Design 2013.

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE podbiło zawody Aero Design 2013 w Californii. Jako pierwsza drużyna w historii zawodów zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie. Studenci zdobyli także sześć nagród dodatkowych, co dało im łącznie 9 miejsc na podium. Zawody Aero Design odbyły się w dniach 12-14 kwietnia br. w Van Nuys, w Californii. Brały w nich udział jeszcze dwie drużyny z Polski: z Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Dużym sukcesem jest także fakt, że dzięki zaawansowanej elektronice wykonanej w całości przez studentów, udało się im – jako jedynym – zrzucić ładunek w wyznaczonej strefie. Wyczyn ten zwrócił uwagę nie tylko sędziów, ale i innych drużyn, ponieważ nie udało się tego dokonać nikomu wcześniej. Studenci z SMKN SAE startują w konkursie Aero Design od 1991 roku. Okres ten zaowocował wieloma osiągnięciami. „Nasze sukcesy nie byłby możliwe, gdyby nie ogromna ilość pracy, doświadczenia i determinacji studentów, którzy poświęcają cały swój wolny czas i energię, aby mogły powstać nasze samoloty.” – mówi Dariusz Chrzanowski, prezes SMKN SAE.