reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Joingate / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2013

Kolejna fala zwolnień w Sharp pod Toruniem

Sharp zapowiada zwolnienie kolejnych 211 pracowników z zakładu w Ostaszewie koło Torunia. Powodem trudna sytuacja rynkowa.
‘O zamiarze zwolnienia 211 osób, spośród 1070 obecnie zatrudnianych przez zakłady Sharpa w Ostaszewie, poinformowano już działające w firmie związki zawodowe. Na razie nie ogłoszono imiennych list, ale wiadomo już, że wręczanie wypowiedzeń ma się rozpocząć 14 marca’ czytamy w komunikacie PAP.
‘Jak poinformował dziennikarzy dyrektor zakładu Sharp Manufacturing Polska Witalis Korecki, dyrektor fabryki, konieczność redukcji jest efektem trudnej sytuacji ekonomicznej związanej z dużym spadkiem zamówień na wyroby zakładu. Firmy nie stać na utrzymywanie licznej załogi w sytuacji, gdy nie ma dla jej znacznej części zatrudnienia.’

Niedawno Sharp zrezygnował z objęcia zakładu specjalną strefą ekonomiczną, co miało miejsce na początku bieżącego roku. Jednak nie wystarczyło to do uniknięcia zwolnień. Jednocześnie zarząd firmy zapewnia, że Sharp nie zamierza likwidować zakładu w Ostaszewie.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2