reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ngweikeong dreamstime.com Wiązki | 15 lutego 2013

SE Bordnetze Polska będzie zwalniać w Polsce

Gorzowska Solidarność obawia się dużych zwolnień w spółce SE Bordnetze Polska. Według nich pracę ma stracić nawet 700 osób, władze firmy mówią o 200 pracownikach.
SE Bordnetze Polska to jeden z największych pracodawców w Gorzowie Wielkopolskim i całym województwie lubuskim. Zajmuje się produkcją wiązek instalacji elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Na koniec 2012 r. w zakładzie pracowało około 2,7 tys. ludzi.

- Zarząd tej firmy planuje zwolnienia takiej grupy osób (ok. 700) w 2013 r. Będzie to dla gorzowskiego rynku pracy bardzo wielki cios – powiedział w zeszłą środę na konferencji przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gorzowie Wielkopolskim Jarosław Porwich.

Firma zaprzecza tym informacjom. - To nie jest prawdziwa informacja. Na podstawie otrzymanych danych do planowania budżetu na 2013 rok zarząd spółki przewiduje redukcję załogi w liczbie ok. 200 osób – powiedziała dla PAP dyrektor ds. personalnych w SE Bordnetze Polska Marta Andruszkiewicz. Andruszkiewicz dodała, że zwolnienia są reakcją na kryzys ekonomiczny, a firma na pewno nie jest likwidowana.

Na razie, według informacji przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w SE Bordnetze Polska Marka Tymanowskiego, co miesiąc pracę kończy około 30 osób, zwolnienia nasiliły się od sierpnia zeszłego roku.

- Takie decyzje są zawsze trudne, ale musimy mieć na uwadze zachowanie ciągłości produkcji i utrzymanie jej na wysokim poziomie. W całym ubiegłym roku rozwiązaliśmy umowy o pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy ze 131 pracownikami – skomentowała dla PAP Marta Andruszkiewicz.

---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1