reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 stycznia 2018

Wysoce niezawodne motoryzacyjne sterowniki wentylatorów

Nowe sterowniki silników BLDC wentylatorów zapewniać mają wysoką niezawodność, ale także efektywną, cichą pracę silników oraz bardzo kompaktową formę samego układu, jak i gotowej aplikacji.
Firma Melexis opracowała nowe sterowniki dla wentylatorów z kwalifikacją motoryzacyjną. Przeznaczeniem mają być właśnie aplikacje motoryzacyjne, ale też przemysłowe oraz każde inne, gdzie duży nacisk kładzie się niezawodność.

Sterowniki te oznaczone zostały symbolem US168KLD i US169KLD. Przeznaczone są do sterowania bezszczotkowymi sterownikami DC z pojedynczą cewką. Cechuje je też charakterystyka miękkiego przełączania.

Zapewniać ma to niski poziom zakłóceń EMI, a także cichą pracę. Z powodzeniem mogą pracować więc w kabinie, przy chłodzeniu różnych systemów: ładowarek, aplikacji multimedialnych, itp. Są w stanie operować prądem o natężeniu do 300 mA, przy napięciu od 1.8 do 5.5 V.

Dzięki wbudowanemu sensorowi Halla, sterowniki mają bardzo kompaktową formę, podobnie jak gotowy układ sterowania. Same sterowniki udało się zmieścić w obudowie UTDFN6 o wysokości zaledwie 0.4 mm. Powierzchnia przez nie zajmowana nie powinna przekroczyć 3 mm2.

Komponenty różnią się między sobą formatem sygnału wyjściowego. W przypadku US168KLD na wyjściu otrzymujemy sygnał tachometru (FG), zaś układ US169KLD oferuje sygnał wyjściowy alarmowy (RG).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1