reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Rynek komponentów | 01 grudnia 2017

TOP 10 firm foundry

Liderem w branży kontraktowej produkcji układów scalonych jest jedna firma, która w 2017 roku ma osiągnąć ponad 50% udziałów w rynku – raportuje TrendForce.
Według firmy analitycznej TrendForce, przychody z rynku kontraktowej produkcji chipów w 2017 roku wyniosą 57,3 mldUSD i będą o 7,1% większe niż w roku ubiegłym.

Kolejność w rankingu największych globalnych firm foundry ma być w tym roku taka sama, jak w poprzednim. Rosną za to przychody: wszystkie firmy z TOP 10 odnotują zwyżkę, największą – Powerchip +18,9%.

Pora wreszcie przedstawić pierwszą trójkę: Taiwan Semiconductor Manufacturing Company pozostawiły rywali daleko w tyle z 55,9% udziałów w rynku foundry. Drugi w rankingu jest GlobalFoundries (9,4%), a trzeci UMC (8,5%). A oto TOP 10 według szacunków ekspertów firmy TrendForce.Kolejny rok ma być okresem dalszego rozwoju zaawansowanych technologii, można się spodziewać rosnących przychodów z produkcji w 7 nm. Z drugiej strony nowe obszary zastosowań, takie jak sieci 5G czy samochody elektryczne, wymuszają na firmach foundry aktywny udział w rozwoju technologii wykorzystujących nowe materiały, np. SiC (węglik krzemu) czy GaN (azotek galu), co stanowi spore wyzwanie dla branży.

© TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1