reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 września 2016

Scalony zegar atomowy

Nowy scalony układ zegarowy od Microsemi ma się cechować wysoką niezawodnością, w możliwie szerokim zakresie temperaturowym, jednocześnie dbając o możliwie niskie zużycie energii.
Firma Microsemi Corporation wprowadziła na rynek ciekawy układ scalony, będący zintegrowanym zegarem atomowym CSAC („Chip Scale Aromic Clock”) z oznaczeniem SA.45s. To co ma go ponadto wyróżniać, to zastosowane technologie i obudowa, pozwalająca na pracę w stosunkowo szerokim zakresie temperaturowym, od -10 do 70 stopni Celsjusza.

Producent podaje, że są to komponenty wysoce niezawodne i wytrzymałe. Co więcej, zużywana energia również nie będzie zbyt duża. Mowa tu o zużyciu na poziomie 120 mW. Całość ważyć ma niecałe 35 g.

Układ ten cechować się ma dokładnością rzędu 5e-11, z poziomem starzenia się nie większym niż 9e-10. Jak podaje producent, przy projektowaniu tego komponentu skupiono się na zapewnieniu niezawodnej pracy, bez utraty wydajności (energetycznej) komponentów, w możliwie najszerszym zakresie tempraturowym.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2016 16:13 V7.6.2-2