reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 lutego 2016

Wszechstronny moduły zasilające dla diod LED dużej mocy

Nowe konwertery DC/DC od Ideal Power posiadają wiele cech (w tym różne sposoby montażu), które pozwolą na określenie ich mianem uniwersalnych. Są mocne i wydajne, a ich sprawność sięgać ma 96%.
Firma Ideal Power przedstawiła dwie nowe serie konwerterów DC/DC, przeznaczonych do zasilania diod LED dużych mocy. Mają znaleźć zastosowanie w wielu różnych aplikacjach; domowych, przemysłowych, architektonicznych, motoryzacyjnych, itd.

Oznaczone zostały jako 36KC24H i 36KC24W. Są to komponenty z wyjściem prądowym, mające pracować z wysoką sprawnością sięgającą nawet 96%. Cechuje je też szeroki zakres napięć zasilających.

Zakres ten może wynosić od 5.5 do 48 V. Mogą pracować z systemami oświetleniowymi, gdzie wymaga się napięcia 12, 24 lub 36 V. Obsługiwać mogą moce do 25 W. Oba modele mogą też pracować w wysokich temperaturach.

Posiadają też funkcje ściemniania, wykorzystując sygnały analogowe lub PWM. Jest też dostępna funkcja zdalnego załączania/wyłączania. Na wyjściu możemy otrzymywać prąd w zakresie od 1 do 1.2 A.

Dodatkowymi zaletami może być niski poziom szumów, niski poziom tętnień i liczne funkcje ochronne. Spełniają wymagania EN55015, bez dodatkowych komponentów. Serie te różnią się sposobem montażu. Pierwszy z komponentów (wersja z „H” na końcu) przeznaczona jest do montażu na płytkach PCB bezpośrednio, zaś drugi z komponentów posiada zintegrowane dodatkowe przewody, co ma pozwolić na większą elastyczność w montażu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2