reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 grudnia 2015

W przyszłym roku będą GDDR5X, a nie GDDR6

Nie tak dawno można było w sieci poczytać o nadchodzących GDDR6. Jak podaje sam producent, firma Micron, w przyszłym roku pojawi się nowość, ale będzie to GDDR5X. Podano też kilka szczegółów dotyczących tych pamięci.
Parę dni temu pojawiła się w sieci informacja, że w przyszłym roku będziemy mogli się spodziewać nowych pamięci GDDR6, opracowanych przez firmę Micron. Taką informację przekazał serwis Fudzilla, a wiadomość szybko rozeszła się po internecie.

Jak się jednak okazuje, nie była to prawdziwa informacja, a przynajmniej nie potwierdzona. Sam producent, firma Micron, zdementował te pogłoski. Jednocześnie przekazano, że w przyszłym roku faktycznie pojawią się nowe pamięci, lecz nie GDDR6, a GDDR5X.

Nowe pamięci GDDR5X będą wprowadzać większe pojemności, ale też większą przepustowość. Wielkość preselekcji zwiększy się dwukrotnie, z 8n do 16n. Ma to oznaczać w praktyce dostęp do 64 B danych przy każdym dostępie do pamięci.

Szybkość odczytu i zapisu ma się zwiększyć do 12 Gbps, choć potencjał wynosić ma nawet 16 Gbps. Jednocześnie zachowana ma być spójność i kompatybilność z pamięciami GDDR5, na tyle, na ile to możliwe, jak podaje producent.

Pamięci GDDR5 nadal jednak mają być dostępne, dla nieco słabszych kart, niż te z najwyższych półek. Firma Micron poinformowała także, że trwają prace nad nowymi układami; HBM2.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2016 16:13 V7.6.2-2