reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 grudnia 2015

Przystępne moduły FTDI X-Chip

Nowe niewielkie moduły stanowić mają gotowe mostki pomiędzy USB, a innymi interfejsami, takimi jak UART, I2C czy interfejsami szeregowymi. Prototypowanie i/lub budowa aplikacji będzie więc prostsza i szybsza.
Firma FTDI wypuściła nową serię niewielkich modułów w formie gotowych płytek X-Chip. Są to niewielkie układy stanowiące mostek pomiędzy interfejsem USB, a jednym z wybranych. Mogą przyśpieszyć prototypowanie, lub też przyśpieszyć produkcję.

Dostępne mają być w dwóch wariantach, ze względu na wyjście. Wariant NC posiadać ma stosowne tylko miejsca lutownicze, bez dodatkowego złącza. Wersja WE z kolei posiadać ma luźne złącze z przewodem o długości 15 cm.

Wśród dostępnych modułów znajdziemy takie jak:
  • UMFT200XD – moduł USB-I2C z czterema liniami kontrolnymi, oparty na scalaku FT200XD,
  • UMFT201XB – również moduł USB-I2C, oparty na scalaku FT201XQ,
  • UMFT220XB – moduł USB-”dowolny interfejs równoległy” (jak podaje producent), konfigurowalny przez projektanta, oparty na scalaku FT220XQ,
  • UMFT230XB – moduł USB-UART, oparty na FT230XQ.


Moduły te są zasilane bezpośrednio z portu USB, nie wymagają więc dodatkowego źródła zasilania. Nie wbudowano w nich także specjalnych złączy USB. Zamiast tego płytki zbudowano tak, by wymiarami pasowały do szerokości portu USB, a same wyprowadzenia odpowiadały układowi styków standardu USB. Mogą więc być bezpośrednio wsunięte w port, mimo braku dedykowanego złącza (podobnie jak niektóre super cienkie pendrive'y).

Każdy z modułów posiadać ma odpowiednie wsparcie w wielu systemach operacyjnych dostępnych na rynku. Jest tu więc wsparcie dla systemów: Windows CE.NET/Vista/7/8/XP/XP Embedded, ale również dla Android'a, Linux'a (kernel'e od 3.0 w górę) i MAC OS-X.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2