reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 listopada 2015

PSU o mocy 120 W w bardzo kompaktowej formie

Niewielki moduł zasilacza udało się zmieścić na powierzchni mniejszej od karty kredytowej, a przy tym osiągnąć wydajność pozwalającą na pracę z mocą sięgającą 120 W. Gęstość mocy to 17 W/cal^3. Moduł jest przy tym w pełni funkcjonalny.
Firma EOS Power zaprezentowała moduł zasilacza o mocy 120 W, którego wymiary to 2 na 3 cale i 1.8 cala na wysokość. Ten niewielki zasilacz jest więc mniejszy od karty kredytowej.

Moduł oznaczono symbolem EOS WLP120. Moc 120 W jest możliwa do osiągnięcia przy wymuszonym obiegu powietrza. Bez tego, w przypadku chłodzenia konwekcyjnego, maksymalna moc jaką ten zasilacz powinien obsługiwać nie powinna przekroczyć 100 W.

Jest to w pełni funkcjonalny moduł zasilacza AC/DC, osiągający gęstość niecałych 17 W/cal^3. Pracować i startować może w temperaturach od -40 stopni Celsjusza i posiada „BF Rating and Class II Option”, pozwalającą na pracę w aplikacjach medycznych.

Nie zabrakło tu również odpowiednich zabezpieczeń, w tym termicznych. Pobór mocy w trybie oczekiwania (standby) nie powinien wzrosnąć ponad 0,3 W, a MTBF szacuje się na 3 miliony godzin. Jak podają twórcy, moduł ten pozwoli na znaczne zmniejszenie aplikacji, bez konieczności zmniejszania mocy urządzeń.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 08 2016 23:17 V7.6.3-2