reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Rynek komponentów | 12 listopada 2015

Sprzedaż chipów dla motoryzacji będzie rosła najszybciej

Motorem wzrostu w sektorze układów scalonych dla motoryzacji będą systemy komunikacji, automatyzacji jazdy i moduły asystenów kierowcy.
Według ekspertów firmy analitycznej IC Insights, takie nowoczesne systemy elektroniczne będą montowane zarówno w luksusowych, jak i podstawowych wersjach aut. Sprawi to, że średni roczny wzrost w sektorze układów scalonych dla motoryzacji wyniesie 6,7% w latach 2014-2019. To najszybsze tempo spośród sześciu obszarów analizowanych przez IC Insights (komputery, elektronika konsumencka, komunikacja, motoryzacja, przemysł/medycyna i sektor rządowy/wojskowy), a w dodatku o ponad 2 punkty procentowe większe niż średnia prognozowana dla całego sektora półprzewodników w tym okresie, czyli 4,3%.

Może więc za kilka lat jeszcze nie pojedziemy w pełni autonomicznym samochodem, ale nawet podstawowe wersje różnych modeli aut będą coraz bardziej zautomatyzowane oraz będą wyposażone w zawansowane systemy asystenta kierowcy, charakteryzujące się większą precyzją i szybkością działania.

Według IC Insights w 2015 roku przychody z sektora układów scalonych dla motoryzacji będzie odpowiadać za 7,3% całego rynku półprzewodników wartego 287,1 mld USD. Ten udział nie zmieni się szczególnie w ciągu najbliższych lat i w 2019 roku ma wynieść 8,1% rynku wartego 358,7 mld USD. Główny wpływ będą na to miały spadające ceny chipów, szczególnie jeśli chodzi o układy analogowe, MCU oraz układy logiczne specjalnego przenaczenia.© IC Insights
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 08 2016 23:17 V7.6.3-1