reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 września 2015

500 V sterownik LED do prostych lamp

Nowe sterowniki diod LED mają służyć w wielu różnych aplikacjach. Prostota stosowania i wysoki poziom zintegrowania pozwalają znacząco zredukować BOM gotowej aplikacji. Brak tu jednak sterowania jasnością.
Firma Diodes Incorporated przedstawiła układy oznaczone symbolem AL1678. Są to sterowniki diod LED, przeznaczone do zastosowania w dość prostych lampach LED, niesterowalnych (bez funkcji ściemniania), które nie wymagają dużego współczynnika mocy.

Współczynnik ten może być mniejszy niż 0.7. Pracować mogą z napięciem do 500 V, odpowiednio je obniżając i obsługując moc do 15 W. Zakres zastosowań ma być bardzo szeroki, z racji swojej uniwersalności. Mogą to być systemy oświetleniowe klasy A/B/P, jak również lampy GU10, itp.

Oferta obejmować ma szeroki wybór ze względu na obsługiwane prądy. Wszystko zależy od zastosowanego (zintegrowanego) tranzystora MOSFET. Sam sterownik Poradzi sobie z napięciem sieciowym od 85 do 277 VAC, zapewniając dokładne wysterowanie w trybie prądowym.

Dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania dodatkowych tranzystorów, dodatkowych cewek i większości innych elementów, udaje się w sposób znaczący zredukować BOM gotowej aplikacji, jak podaje producent. Cena samego sterownika ma również temu sprzyjać.

Komponenty te stworzono też z myślą o pracy w trudnych warunkach. Mają być odporne na wysokie temperatury, czy też podwyższoną wilgotność, nadal dokładnie sterując pracą diod LED.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 08 2016 23:17 V7.6.3-2