reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 06 października 2008

Brak zainteresowania akcjami Lamina, która teraz może stać się częścią holdingu Bumar

29 września 2008 miał odbyć się przetarg na akcje Laminy. Nie odbył się, bo nie było chętnych do zakupu.
Na aukcji Skarb Państwa oferował jedynie 4.34% kapitału akcyjnego Laminy. Można domyślać się, iż właśnie znikoma ilość akcji oferowanych przez SP zniechęciła potencjalnych oferentów, którzy kupując tak mały pakiet nie otrzymaliby żadnego wpływu na zarządzanie firmą. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu SA (63.56%), znaczne pakiety posiadają również Errata SA (19.35%) oraz osoby fizyczne (10.5%).

Lamina SA jest producentem lamp mikrofalowych do sprzętu radiolokacyjnego oraz do zastosowań przemysłowych. Lamina posiada dwie spółki zależne: Thales Lamina Przyrządy Elektronowe oraz Lamina Semiconductors Internationals.

W ostatnim czasie pojawiła się koncepcja, iż cześć Laminy, zajmująca się produkcją lamp może zostać wcielona do tworzonej przez Bumar dywizji Bumar Elektronika. Według opublikowanej strategii Zarządu Bumar, transakcja taka miałaby odbyć się jeszcze w tym roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2