reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 sierpnia 2015

Mała, cieniutka antena GNSS dla dronów i nie tylko

Nowoczesna antena od angielskiego producenta cechuje się niewielkimi wymiarami, a także wagą. Nie przeszkadza to jednak w osiąganiu dobrych parametrów pracy.
Firma Antenova Lid z Anglii opracowała nową antenę, zaprojektowaną z myślą o zastosowaniu w systemach GNSS. Oznaczono ją symbolem SRSG008. Jak zapewnia producent, jest to antena mogąca bezproblemowo pracować z każdym z systemów nawigacji satelitarnej: GPS, Glonass, Galileo i Baidou.

Antena cechuje się małymi wymiarami, w tym wysokością, która wynosić ma tylko 0.4 mm. Zajmowana powierzchnia to prostokąt o bokach 7 na 5.8 mm. Waga anteny to zaledwie 2 gramy.

Wykonana została z materiałów FR4 i nowoczesnym materiałom dieletrycznym. Maksymalne wzmocnienie anteny to 3 dBi. Typowa sprawność liniowa wynosić ma nie mniej jak 75%. Straty nie powinny przekroczyć -12 dB, a VSWR to 1.4:1.

Antena pracować ma efektywnie z częstotliwościami od 1559 MHz do 1609 MHz. Zastosowaniem mają być aplikacje M2M, drony, IoT, ale także w urządzeniach elektroniki noszonej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2