reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 sierpnia 2015

LED'y od Cree wydajniejsze o 50%

Nowe diody LED od Cree są w stanie wygenerować o 50% więcej światła niż poprzednie generacje, a przy tym mają być kompatybilne z istniejącymi sterownikami, co wspomoże budowę niewielkich i tanich konstrukcji.
Firma Cree zaprezentowała nową rodzinę diod LED XLamp XHP35. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii producenta, SC5 (opartej na węgliku krzemu), diody te mogą pochwalić się o 50% większą jasnością w porównaniu do poprzednich generacji. Producent zapewnia też, że są to najefektywniejsze komponentu z segmentu diod LED 3.5 mm.

Nowe komponenty są w stanie zapewnić światło o natężeniu do 1833 lumenów z pojedynczego elementu, co ma poprawić wrażenia wizualne generowanego światła (komponenty wykorzystujące matrycę pojedynczych elementów świetlnych generować mają często światło nieco zniekształcone, jak czytamy w notatce producenta).

Diody te pozwalają także na redukcję wymiarów oraz kosztów. Zasilane mają być napięciem 12 V, a prąd pracy ma wynosić do 1 A, zależnie od wybranej wersji. Komponenty mają także bez większych problemów współpracować z istniejącymi już sterownikami, co pomoże w ich wdrożeniu do wielu różnych aplikacji.

W ofercie znajdą się elementy oferujące CRI na poziomie: 70, 80 i 90. Generowane ma być światło o temperaturach barwowych od 2700 do 8300 K, z opcjami 2 lub 3 skokowymi EasyWhite.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2