reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 maja 2015

Szybkie i mało-stratne przełączniki GaN

Wydajne przełączniki mocy GaN łączą w sobie wysoką wydajność, szybką pracę oraz niską cenę, porównywalną z komponentami MOSFET. Są jednak od nich mniejsze i efektywniejsze, jak podaje producent.
Firma VisIC Technologies opracowała przełączniki mocy ALL oparte na tranzystorach mocy wykonanych z azotku galu tego samego producenta, zapewniając bardzo szybką pracę (jak podaje producent, są to komponenty najszybsze w swojej klasie spośród dostępnych na rynku) i niski poziom strat.

Ostatnia cecha zapewniona jest m.in. dzięki bardzo małej rezystancji elementów wykonawczych. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w bardziej wymagających zastosowaniach, takich jak inwertery solarne, UPS, zasilacze DC-DC, pojazdy elektryczne i hybrydowe, itd.

Jak podaje producent, dzięki połączeniu najnowszych rozwiązań autorskich, związanych z technologią GaN, udało się uzyskać wysoką wydajność w niskiej cenie porównywalnej w tranzystorami MOSFET.

Komponenty te mają też stać się jednymi z pierwszych przełączników typu „normalnie wyłączony” (ang. „normally OFF”). Dostępne mają być też wersje na napięcia nawet 650 V, co sprawia, że zakres ich zastosowań się zwiększa, w porównaniu do innych rozwiązań tego typu, jak podaje producent.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 08 2016 23:17 V7.6.3-2